چگونه طول عمر سیستم عامل ویندوز کامپیوترمان را بیشتر کنیم

چگونه طول عمر سیستم عامل ویندوز کامپیوترمان را بیشتر کنیم

نگهداری صحیح از سیستم عامل ویندوز باعث افزایش طول عمر آن خواهد شد تا زمانی که نسخه های جدید نرم افزارها و یا امکانات سخت افزاری شما را ترغیب به نصب ویندوز جدید و یا ارتقاء کامپیوترتان بیاندازد، اما ما در این مطلب ساده ترین راه های افزایش طول عمر ویندوز را به شما معرفی مینماییم. اولین قدمی که شما برای ویندوز باید انجام دهید پاکسازی دسکتاپ یا همان صفحه اصلی می باشد.

۱- حذف فایلهای اضافی

از نگه داشتن فایل های بیخود و بی ارزش جلوگیری کنید و فایل هایی مانند عکس فایل صوتی یا تصویری را به یک پوشه در داخل درایو ها در My Computer انتقال دهید.

در ادامه همه برنامه های نصب شده ای که تا ۲ هفته گذشته از آن ها استفاده نکرده اید و قرار هم نیست با آن ها کار کنید را از کنترل پنل پاک کنید تا فضای هارد درایو شما باز تر شود و در نتیجه سرعت کامپیوتر هم بیشتر شود.

در ادامه تمامی فایل هایی که در درایو ها به صورت در هم قرار دادید را مرتب کنید و هر فایلی را در پوشه مخصوص خود کپی کنید.در مرحله بعد باید از Run Disk CleanUp استفاده کنید. برای اینکار نوشته را در قسمت Search یا همان جستجو وارد کنید تا برنامه باز شود و به کمک این برنامه سیستم خود را آنالیز کنید.

۲- دفرگ کردن هارد

در مرحله بعدی باید از Defragment استفاده کنید.با این برنامه می توانید فضای درایو ها را اسکن کنید و فایل های بیخود را پاکسازی کنید.این برنامه به صورت پیشفرض در ویندوز قرار دارد و هم می توانید از گوگل نسخه نصبی آن را دانلود کنید.بعد از اجرای برنامه تمامی درایو ها را اسکن کنید.

۳- آنتی ویروس

در مرحله بعد باید یک آنتی ویروس خوب نصب کنید.از آنتی ویروس هایی که در مارکت موجود است یک پک کامل تهیه کنید ( ما آنتی ویروس نود ۳۲ و کسپر اسکای را پیشنهاد می کنیم ) بعد از نصب آنتی ویروس تمامی هارد را با دقت اسکن کنید و مطمعن شوید که ویروسی باقی نماند.

۴- جلوگیری از اجرای برنامه ها غیر نیاز

در قسمت بعدی باید تمام استارت آپ های دستگاه را پاکسازی کنید. برای کاربرانی که اطلاع ندارند استارت آپ به برنامه هایی که وقتی ویندوز بارگزاری می شود نمایش داده می شوند و باعث کندی سیستم می شوند.برای اینکار عبارت msconfig را در Run جستجو کنید و در Tab چهارم قسمت StartUp گزینه هایی را که میبینید Delete کنید.

 

پست های توصیه شده

ارسال دیدگاه